Pro správné fungování webu je, ve vašem prohlížeči, nutné zapnout JavaScript

pozor, některé funkce jsou dostupné až po zaplacení

O nás

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) www.nfozp.cz, který byl založen v roce 2007, vidí svůj význam především v odborných konzultacích, podpoře jednotlivců z řad osob se zdravotním postižením, firem, které postižené osoby zaměstnávají či chtějí zaměstnávat, a to napříč celou Českou republikou. Druhou rovinou je oblast legislativních změn, které mají dopad na trh práce a osoby se zdravotním postižením. NFOZP je dnes bezesporu respektovanou profesionální organizací a zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením, který má co nabídnout širokému spektru žadatelů z nejrůznějších oblastí komerčního a neziskového sektoru, zaměstnavatelům zdravotně postižených, vzdělávacím institucím a také jednotlivcům.

Svoji různorodou podporu staví na dvou pilířích. Za prvé na víře, že zaměstnaný člověk se zdravotním postižením je pro společnost velmi důležitý. A za druhé na přesvědčení, že nejúčinnější je taková pomoc, která umožňuje člověku být nezávislým na druhých. Stručná bilance Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením ukazuje, že se NFOZP v českém a mezinárodním sektoru organizací věnujících se neziskové činnosti či zaměstnávání zdravotně postižených etabloval velmi úspěšně, že je na poli zaměstnávání osob se zdravotním postižením stabilním konzultantem a podporou pro ty, které podporu v této oblasti potřebují. Jsme tu pro osoby se zdravotním postižením i pro zaměstnavatele, kteří tyto osoby zaměstnávají nebo zaměstnávat chtějí. NFOZP je autorem několika výjimečných, dlouhodobých projektů, např. www.srdcervaci.cz, www.pracepostizenych.cz, které pomáhají osobám se zdravotním postižením na cestě za kvalitním zaměstnáním, a proto vznikl tento portál.

Projektem „Pracovního tržiště“ chceme spojovat jednotlivé konce hlavně v prostředí otevřeného trhu práce. Vytvořili jsme tým kolegů z řad lidí žijících se zdravotním postižením, kteří nám pomohli dát dohromady tuto platformu dle vlastních zkušeností se sháněním zaměstnání a vytvořit příznivé prostředí pro získávání práce. Nedílnou součástí je i cílené poradenství, jak se k práci dostat nebo jak najít vhodného zaměstnance se zdravotním postižením atd. Jsou zde poradny pro dotazy ohledně zaměstnávání jak z pohledu zaměstnance, tak i zaměstnavatele. Do budoucna plánujeme i další poradny, které pomohou svými radami v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Kontakty